Porsche pokazuje elektrycznego Boxstera [FOT]

porsche boxster e001 gloPorsche zaprezentowało w pełni elektryczną wersję Boxstera. Trzy wyprodukowane egzemplarze zostały nazwane „jeżdżącymi laboratoriami”. Ich zadaniem będzie zebranie praktycznych informacji o takich pojazdach w normalnym użytkowaniu.

Jakiś czas temu, Porsche oficjalnie zapowiedziało, że do 2015 roku w każdym egzemplarzu zostanie zamontowany dodatkowo silnik elektryczny. Projekt z tym dość niezwykłym Boxsterem to część przedsięwzięcia, dzięki któremu naukowcy przeanalizują potrzeby takich aut w mieście. Chodzi m.in. o przyszłe projektowanie specjalnej infrastruktury pod elektryczne samochody.

Nie ma tutaj potrzeby cytowania całej wazeliny oblepiającej to wydarzenie, więc skupmy się na samym Boxsterze. W końcu fajnie by było wiedzieć, co nas w przyszłości czeka.

Te Porsche posiada dwa silniki dające łączną moc 240KM. Przedstawiciele niemieckiego koncernu podkreślają, że osiągi są niemal identyczne do tych znanych ze spalinowego modelu. Można też powiedzieć, że ten Boxter to Volkswagen – wszystkie elektryczne komponenty pochodzą właśnie stamtąd.

Więc tak wygląda przyszłość. W autach, których dominującym dźwiękiem będzie dźwięk opon sunących po asfalcie czy szum wiatru. Ciszę lubię, ale w głębokim lesie. Chcę czuć, że auto pracuje. Poza osiągami liczy się też odgłos wydawany przez samochód. Czyżby Porsche o tym powoli zapominało?

Via: Carscoop, thelocal