Odświeżony Peugeot 308 oficjalnie! [FOT]

peugeot 308 facelift 04 gloNie spodziewałem się tej informacji, ale oto jest. „Nowy” Peugeot 308 został właśnie oficjalnie ujawniony. Brakowało wcześniej jakichkolwiek wycieków na ten temat, stąd moje zdziwienie po otrzymaniu maila z taką właśnie wieścią. No cóż – mniejszy lub większy „zaskok”, opisać trzeba.

Z zewnątrz zauważymy delikatne zmiany. Fanom marki w oczy rzucać się będzie inny wlot powietrza z przodu, również inny kształt świateł oraz wszędobylskie ostatnio diody LED. Utemperowano też sam przód maski. O ile patrząc na pofaceliftingowe 308 od frontu zauważymy pewne zmiany, o tyle spoglądając na tył możemy mieć z tym nie lada problem. Odważnie stwierdzę, że nie zmieniło się nic.

Oczywiście wygląd to nie wszystko. Oficjalne źródła donoszą, że m.in. dzięki przeprojektowaniu przodu, udało się odchudzić tego francuza o 25kg. Warto wspomnieć o tym, co nowego pod maską. Otóż kupując te 308, nabywający będzie mieć możliwość zamówienia auta z napędem hybrydowym. W tym wariancie, silnik benzynowy zastąpiono jednostką wysokoprężną 1.6HDi o mocy 110KM współdziałającą z systemem start-stop. Żałuję, że nie podano średniego spalania, ponieważ byłaby to bardzo ciekawa informacja w przypadku takiego innowacyjnego połączenia.

Szukający trochę intensywniejszych doznań za kierownicą, skierują się zapewne w kierunku wersji GT z silnikiem 1.6 turbo o mocy 200KM (taki sam siedzi w niektórych RCZ). Oprócz mocniejszego silnika, decydując się na nią otrzymamy auto delikatnie różniące się z zewnątrz od słabszych.

Oficjalna prezentacja będzie miała miejsce na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie. Do sprzedaży wejdzie najprawdopodobniej w maju, a jego cena nie powinna się znacząco różnić od obecnie oferowanego modelu.

Via: Autoblog.nl