Nowy Opel Zafira – zapowiedź na salon w Genewie

2011 opel zafira tourer concept 02 gloPierwsze zajawki nowej Zafiry dają nam pewne pojęcie, czego można się będzie spodziewać po nowym minivanie od Opla. Przygotowano nawet krótki filmik z udziałem v-ce szefa designu Marka Adamsa w towarzystwie iPada. Oczywiście nie wierzcie, że hologram był naprawdę.

Zgodzicie się ze mną, jeśli powiem, że przód nowej Zafiry to lekko zmodyfikowana Ampera („oplowska” wersja Volta), a z boku widać pewne nawiązania do Merivy (bądź, co bądź testowanej przez nas).

Jednak, jak to wspomniany już Mark Adams zauważył (tu się z nim w pełni zgadzam), w takich autach najbardziej liczy się wnętrze. Musi być przestronne, wygodne, łatwe w aranżacji, a jednocześnie przytulne i dające poczucie bezpieczeństwa.

Podobno taka ma właśnie być przyszła Zafira. Osobiście potwierdzić to wszystko będziemy mieli okazję podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Genewie. Jednak już dzisiaj wiadomo trochę więcej.

Nowa Zafira pomieści na swoim pokładzie najprawdopodobniej do siedmiu osób. Wiele elementów będzie współdzielić z obecną Astrą i zapowiedzianym Chevroletem Orlando. Z tą pierwszym połączą ją dodatkowo te same silniki.

Niestety brak pewnych informacji na temat zawitania nowego modelu w salonach. Plotki mówią o końcówce tego roku lub początku następnego. Także, jeśli planujecie kupno minivana z myślą o wakacjach, to nie czekajcie tylko rozglądajcie się za ofertą konkurencji.

Via: Carscoop