autosalon2484748 gloJeszcze 20 lat temu większość decyzji, dotyczących wyboru marki i modelu samochodu podejmowana była w oparciu o lekturę artykułów prasowych oraz opinie znajomych. W salonie dealera sprzedawca z racji ogromnej przewagi wiedzy mógł z kupującym zrobić praktycznie wszystko, gdyż emocje towarzyszące zakupowi samochodu – zwłaszcza nowego – są wyjątkowe silne.

Lata 90’te XX-go wieku przyniosły w tym zakresie rewolucyjne zmiany, biznes samochodowy wchodził w wirtualny świat bardzo szybko. Według badań prowadzonych we Francji już w roku 2001, około 90% decyzji zakupowych podejmowanych było w oparciu o informacje i konfiguratory zamieszczane na stronach „www”. Rola sprzedawcy, w salonie samochodowym znacząco się zmieniła w krótkim okresie czasu – stał się on bardziej potwierdzającym opinię, niż wpływającym na jej formułowanie.

Taka ewolucja nie została niezauważona przez e-biznes.

Wykorzystując rosnącą siłę Internetu oraz ograniczenia kanału realnego (narzucany przez producentów i importerów zakaz dowolności cenowej) zaczęły powstawać wirtualne wielomarkowe salony samochodowe. Ich udział w rynku sprzedaży nowych samochodów bardzo szybko przekroczył na rynkach zachodniej Europy 10%. Na rynku pojazdów używanych ponad 50% transakcji jest dziś kojarzonych za pośrednictwem sieci.

Autosalon24.pl nareszcie w Polsce

Poszukiwanie najniższej ceny oraz negocjowanie stały się w Polsce praktycznie jednymi z najpopularniejszych pasji narodowych. Jednak o ile poszukiwanie najniższej ceny nie wymaga nadzwyczajnej odwagi i przebiegłości o tyle zakomunikowanie przemiłemu sprzedawcy prosto w oczy, że ”owszem wszystko nam się podoba, ale tyle to mu nie zapłacimy bo…. nie mamy/nie chcemy” nie jest już takie oczywiste.

www.autosalon24.pl jest szansą dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie lubią negocjować. W większości przypadków oferta jest również atrakcyjna dla „mistrzów negocjacji”, gdyż autosalon24.pl wykorzystuje w rozmowach z dealerem najsilniejszy argument, jakim jest efekt skali. www.autosalon24.pl współpracuje jedynie z kilkoma dealerami danej marki, a więc cały popyt zgłaszany przez klientów trafia jedynie do kilku oferentów.

Klient www.autosalon24.pl nic nie negocjuje sam w salonie, a uzgadnia wszystko telefonicznie lub mailowo z operatorem Autosalonu24. Nie musi – mówiąc prosto w oczy – używać argumentu negocjacyjnego „nie starczy mi…. chyba, że….”. Komfort pozostania anonimowym jest jednym z powodów, dla których we Francji ponad 15% nowych samochodów kupowanych jest za pośrednictwem „negocians”. Klientami są najczęściej średnio i dobrze sytuowani mieszkańcy miast i miasteczek, którzy chcą zaoszczędzić często istotne kwoty. Korzystanie z usług negocians to wyraz nowoczesności, a nie pazerności.

Kolejnym ważnym, wpływającym na atrakcyjność oferty www.autosalon24.pl czynnikiem jest bezpieczeństwo transakcji. Tu nie trzeba, jak odbywa się to w przypadku indywidualnych importerów (samochody z zagranicy) powierzać, nieznanej osobie lub spółce swoich pieniędzy. www.autosalon24.pl prezentuje ofertę i negocjuje warunki. Samochód jest zamawiany bezpośrednio u dealera, tam też kierowane są wszystkie wpłaty. Dzięki bezpośredniej współpracy z autoryzowanymi dealerami klient wie, że kupowane auto jest zgodne ze wszystkimi normami obowiązującymi w Polsce, wszystkie dokumenty i instrukcje dostępne będą w naszym języku – jedyne co będzie różniło samochód zamówiony za pośrednictwem www.autosalon24.pl od „wychodzonego” osobiście w salonie to zazwyczaj zdecydowanie niższa cena.

Autodirect SA, a więc spółka operująca serwisem www.autosalon24.pl, nie poprzestaje jedynie na oferowaniu pomocy w negocjowaniu ceny auta. Trwają zaawansowane prace nad uruchomieniem „hipermarketu motoryzacyjnego” www.akcesoriasalon24.pl. Już dziś zamawiając samochód klienci www.autosalon24.pl mogą zakupić opony zimowe (zostaną one założone na samochód w salonie lub dostarczone do wybranego zakładu obsługującego ogumienie, a w odpowiednim momencie Call Center umówi nas na wymianę), w ramach CarSpa zakupić kosmetyki samochodowe lub „zabiegi” dotyczące lakieru np. kwarcowanie karoserii. Kupiony w autosalonie24 fotelik samochodowy, bagażnik lub hak będą czekały na nas zamontowane do samochodu.

www.autosalon24.pl wprowadził już teraz do oferty pakiety serwisowe – dostępne dotychczas jedynie dla kilku marek klasy premium. Jednym z proponowanych pakietów jest PAKIET HAMULCE pozwala na wykupienie usługi zawierającej wymianę tarcz i klocków w okresie eksploatacji auta – np. 60’000km lub 100’000km. Pakiet oferowany jest do każdej marki i modelu auta oferowanego za pośrednictwem www.autosalon24.pl .

Późną wiosną Autodirect SA, chce uzupełnić ofertę www.autosalon24.pl o samochody używane oferowane przez dealerów. Będą to samochody przyjęte w rozliczeniu od klientów kupujących nowe auta lub auta poleasingowe. Nawet jeżeli czasami ich cena jest nieco wyższa od „giełdowej” nie bez znaczenia jest fakt, iż są one gruntownie sprawdzone pod względem techniczny i prawnym, a nierzadko mające pełną dokumentację serwisową.

– „Autosalon24.pl jest czymś więcej niż tylko firmą handlową, to nasza pasja. Naszym klientom oferujemy pełny serwis, wygodę oraz możliwość zaoszczędzenia często naprawdę poważnych kwot. Negocjujemy wysokie rabaty. Nasi klienci kupowali między innymi nowe samochody BMW, zamawiane na indywidualne zlecenie z rabatem rzędu 8-10%. Mercedesy miały rabaty przewyższające nawet 15-19%. Nowe Ople i Fordy trafiły do naszych klientów z rabatami przekraczającymi 20%. W stosunku do zakupu w salonie dealerskim, nie ma niczego – no może poza kawą z ekspresu – czego nie bylibyśmy w stanie zapewnić naszym klientom i ich samochodom – Mówi Krzysztof Lis Dyrektor Handlowy Autodirect SA,

– „Jeżeli w ten sposób dla swojej wygody i dobrze pojętej oszczędności podejmują swoje decyzje zakupowe Belgowie, Francuzi, Anglicy, Holendrzy, dlaczego nie mamy tak robić i my, Polacy?! Zapraszamy, trzeba spróbować. – dodaje Łukasz Gębski, Prezes Zarządu Autodirect SA.

autosalon2484748 glo

Od lewej: Łukasz Gębski (Prezes i współzałożyciel Autodirect SA) oraz Krzysztof Lis (Dyrektor Handlowy)

2 komentarze
  1. jakoś nie chce mi się wierzyć w skuteczność tego. ktoś z was już to testował chociaż?

  2. Znam człowieka który zakupił auto dzięki ich pomocy, pieniądze wpłacał do dealera auto odebrał w salonie, wszystko poszło sprawnie , sam zastanawiam się nad zakupem auta i zapytam ich o cenę wybranego auta zobaczymy jak im pójdzie 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.