Mały SUV od Opla napotkany na drodze [FOT]

opel small suv 01 gloDzisiaj odbyła się polska premiera nowej Corsy, a z zagranicy przychodzą zdjęcia pokazujące opartego prawdopodobnie właśnie na tym maluchu SUV-a. Mimo oczywiście sporego kamuflażu, łatwo rozpoznać dość charakterystyczne dla „owieczki” lampy przednie.

Wyższa Corsa ma być odpowiedzią na choćby Nissana Juke, czy na zbliżającego się konkurenta od Forda opartego na Fieście. Pod maską najprawdopodobniej silniki 1.4 lub 1.6 turbo. Oczywiście oprócz jednostek benzynowych wybór dieslów.

Jestem ciekawy, co z tego wszystkiego wyjdzie. Corsa jest jednym z fajniejszych aut miejskich. Po face liftingu wygląda jeszcze lepiej (szkoda, że nie poprawiono nic wewnątrz i na zewnątrz). Chciałbym zobaczyć, jak będzie wyglądać troszkę wyżej zawieszona i z może jakimś „terenowym” uposażeniem. Nawet, jeśli to będą najzwyklejsze czarne plastiki (tak jak jest to obecnie w większości takich aut), to miło byłoby popatrzeć na takie auto. A, że dodatkowo dzięki 4×4 łatwiej będzie się poruszać w zaśnieżonym mieście tudzież umożliwi to sprawniejszy przejazd przez błotniste drogi na wsi to można tylko zaliczyć na plus. Zobaczymy jednak, czy wszystkich tych marzeń nie zaprzepaści zbyt wysoka cena.

Via: Carscoop

1 komentarz do wpisu “Mały SUV od Opla napotkany na drodze [FOT]”

  1. Ja mam nadzieję, że jednak nie będzie to zwykła Corsa na wyższym zawieszeniu, tylko nowe fajne autko oparte na Corsie. Jak na razie ciężko stwierdzić co Opel wymyślił bo takiej ilości kamuflażu to dawno nie widziałem. Myślę, że to chyba lekka przesada. To nie jest nowy Rolls czy Bentley tylko Opel.

Możliwość komentowania jest wyłączona.