2012 kia riocarscoop 1 gloNowa Kia Rio zadebiutuje już za miesiąc podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Mamy już jednak pełny wgląd na to, jak wygląda, i z jakimi jednostkami będzie oferowana nowość z Korei Południowej.

Nowa Kio Rio zdecydowanie upodobniła się do swoich większych braci. Tak, mam tutaj na myśli przede wszystkim nowego Sportage’a. Rio ma być podobno lepiej wykończone niż poprzednik, a materiały nie będą odbiegać od tych zastosowanych w luksusowych modelach tej marki.

Koreański pogromca Forda Fiesty posiada rozstaw osi przedłużony o 70 mm (do 2570 mm) w stosunku do poprzednika, kabina oferuje za to więcej miejsca dla pasażerów i większą ładowność bagażnika – 292 litrów.

W Europie, Rio będzie oferowane z szeroką gamą jednostek benzynowych i wysokoprężnych, w tym z 1,1-litrowym dieslem o mocy 70 KM , który na każdy przejechany kilometr wydala 85 g CO2 do atmosfery .

Wielką niespodzianką będzie pojawienie się 1,2-litrowego benzynowego silnika turbo z bezpośrednim wtryskiem (GDI) w 2012 roku.

Nowa Kia Rio trafi do sprzedaży w Europie już tej jesieni w postaci 5-drzwiowego hatchbacka. Wariant trzy-drzwiowy zadebiutuje na początku 2012 roku. Ceny nie zostały jeszcze ogłoszone.

Via: Carscoop

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.