bmw z2 2012 automedia 02 600 600x400 gloIm bliżej do genewskiego salonu samochodowego, tym więcej plotek i ciekawych informacji. Jedną z bardziej interesujących pogłosek jest ta o BMW Z2. Miałby to być najprawdopodobniej bezpośredni konkurent dla Mazdy MX-5.

Chodzi tu, więc o niewielkiego roadstera. Ta mała Japonka, jest do dziś jednym z najlepiej sprzedających się aut w tym segmencie (niedawno z taśmy montażowej zjechał egzemplarz z numerem 900 000). BMW chce widocznie trochę tego tortu dla siebie, chociaż do tej pory za konkurenta dla MX-5 uznawałem 1 cabrio.

Czy im się uda? Właśnie – to jedna z większych niewiadomych. Jest tu też inny problem. Chodzi o to, że małemu BMW niekoniecznie będzie śpieszno do produkcji. W przeciekach z biur bawarskiego koncernu dowiadujemy się o tym, iż głównym zadaniem stojącym przed tym konceptem jest zaprezentowanie przyszłych trendów stylizacyjnych oraz nowych rozwiązań marki.

Jeśli jednak niemiecki producent zadecyduje o seryjnej produkcji, to możemy być pewni, że Z2 zostanie dosłownie upchane nowymi technologiami. Będzie niczym superkomputer, który poczuje nawet wasze pierdnięcie. Za podstawę zostanie użyta najprawdopodobniej kolejna generacja najmniejszego auta od BMW – 1 Series. Pod maską 4 cylindrowe 2.0 z turbo. Napęd – oczywiście klasycznie na tył.

Coś mi jednak mówi, że, Z2 jeśli nie będzie hybrydą to pełnym elektrycznym autem. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, iż ludzie z BMW uznają taki rodzaj napędu za zupełnie niepasujący do małego roadstera (taką też mam nadzieję).

Na więcej informacji musimy poczekać do otwarcia drzwi salonu w Genewie. A to już całkiem niedługo – pierwsze informacje popłyną do nas już 28 lutego.

Via: theage.drive.com.au

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.