audi a3 concept 01 gloAudi postanowiło, że A3 w wersji hatchback i cabrio to za mało. Dlatego podczas salonu w Genewie zaprezentuje całemu światu dodatkowo A3 sedan. Pierwsze szkice możemy zobaczyć jednak już dziś.

Jak to zwykle bywa, zadaniem takich rysunków jest przybliżenie nam całej sylwetki i trendów stylizacyjnych następców obecnego modelu. Wiemy więc, że przyszłe modele nie będą się różnić niczym od obecnych. Z resztą, czy my się do tego już nie zdążyliśmy przyzwyczaić?

Jeśli chodzi o wymiary, to A3 sedan będzie trochę mniejsze od nowej Jetty. Audi podało też dane dotyczące silnika. I jak to do was piszę, to normalnie mi kaktus na ręce rośnie. Zapowiedziano 2.5-litrowy, pięciocylindrowy motor z turbo o mocy… 408KM. Możemy go obecnie znaleźć w np. RS3 czy TT RS.

Tak, więc no cóż, nie przepadam za sedanami, a bajki z takim silnikiem, jako standardowym możemy odłożyć na półkę z napisem „fajnie by było”.

Via: Jalopnik

1 komentarz
  1. Są gusta i guściki, mi się niezwykle podobają sedany, a ten szkic wygląda całkiem obiecująco. Może z tego wyjść niezły samochód do jazdy miejskiej i nie tylko, choć ten silnik to rzeczywiście gruuuba przesada:)

Komentowanie zostało wyłączone.