veyron speedo445 gloMając Clio, Corsę, czy inne zwykłe auto, najczęściej bez problemu można sprawdzić jego maksymalną prędkość. Jedziemy na trochę lepszą drogę, gaz w podłogę i te 170-180 wreszcie wskoczy na licznik. Co jednak, jeśli mamy… Veyrona?

Recepta jest trochę bardziej skomplikowana. Otóż jedziemy do Niemiec, na autobahne, przyczepiamy policyjne koguty na dach i jazda. Udając panów w mundurach z kamerą w środku ruszamy na wypróbowanie możliwości naszego superauta.

Właśnie na taki pomysł wpadł właściciel jednego z Veyronów. Zrobił dokładnie to samo, co opisałem powyżej. Nie wiem jak wy, ale ja przy takiej prędkości byłbym w 100% skupiony na drodze, a nie próbowałbym jeszcze trzymać telefon w ręku.

Dla tych, którzy spytają, dlaczego nie pojechał więcej. Jak widać na filmiku, prędkość zatrzymała się na trochę ponad 350km/h. Jest to maksymalna prędkość zwykłego trybu drogowego. Żeby pojechać ponad 400km/h konieczne są pewne czynności. Zatrzymujemy samochód, wsadzamy specjalny kluczyk w specjalne miejsce po lewej stronie siedzenia kierowcy i przekręcamy go. Komputer sprawdza wszystkie systemy i jeśli uzna je za sprawne, chowa spojler na stałe, a cały auto obniża się z 12,5cm do 6,5cm. Po całej tej transformacji możemy ruszać.

Chyba nie muszę mówić, że takie zabawy na publicznej drodze, nawet z kogutem na dachu, są szalenie niebezpieczne. Także, jeśli jesteście posiadaczami Veyrona, nie próbujcie tego w domu.

Via: Autoblog

1 komentarz
  1. hahaha, bez koguta ciężko wyjechać na autostradę, a już szczególnie polską. Świetnym pomysłem jest montaż kogutów w grillu auta, efekt gwarantowany:D

Komentowanie zostało wyłączone.