audi a8 l security lead gloJeśli jesteś przywódcą kraju, którego mieszkańcy właśnie wychodzą na ulice w celu obalenia twojej dyktatury, powinno zainteresować Cię nowe Audi A8 w wersji pancernej.

Oto A8 L Security. Dołącza do grona jednych z najwytrzymalszych aut, które można kupić mając trochę więcej gotówki. Z zewnątrz praktycznie nie ma możliwości odróżnienia wzmocnionej wersji od standardowej. Dzięki temu łatwiej zachować swojego rodzaju dyskrecję.

Audi zapewnia o wytrzymałości swojego czołgu. Cały proces złożenia go zajmuje 450 godzin i jest przeprowadzany w specjalnej części fabryki w Neckarsulm, w Niemczech. Aby uniknąć wycieku ściśle tajnych danych, pracownikom nie wolno wnosić tam telefonów komórkowych.

Zagłębimy się jednak trochę pod karoserię. A8 L Security oparte jest na identycznej, aluminiowej ramie, co standardowy model – Audi Space Frame. Osadzono na niej większość wzmocnień ze specjalnych, bardzo wytrzymałych materiałów ceramicznych, specjalnego aluminium, poliamidów, hartowanej stali i wielowarstwowego szkła. Cała klatka waży 720kg. Jednak to jeszcze nie wszystko.

Za obronę przed minami pułapkami odpowiada specjalna podłoga – 300kg. Grube szkło i wzmocnienia drzwi to dodatkowe 360kg.

Audi A8 L Security wyposażone jest również w specjalne awaryjnie otwierane wyjście i we własny system gaśniczy. Jeśli zechcemy umknąć przeciwnikom niezauważenie, wystarczy nacisnąć przycisk aktywujący zasłonę dymną.

Pod maską znajdziemy 6.3-litrowe W12 o mocy 500KM i 625Nm momentu obrotowego. Mimo dodatkowej sporej wagi, A8 L Security przyspiesza do 100km/h w całkiem rozsądne 7,3 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 210km/h. W przekazywaniu mocy z silnika na wszystkie cztery koła pośredniczy ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów.

Inżynierzy Audi nie dodali ot tak po prostu ponad tony masy. Zmianom uległo zawieszenie, hamulce, a wszystkie elektroniczne systemy zostały przeprogramowane w celu lepszego radzenia sobie z taką wagą. Specjalne, wzmocnione opony, nawet po ewentualnym przebiciu, pozwalają na jazdę z prędkością do 80km/h.

Wewnątrz, A8 L Security jest tak samo wygodna i tak samo rozpieszcza podróżujących, co zwykłe A8 (jeśli o A8 można mówić jako o zwykłym aucie). Tak więc znajdziemy tam najwyżej klasy system audio czy bezprzewodowy internet. Jednym słowem bezpieczny wypas po pachy.

Via: Carscoop

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.