BMW serii 1 sterowane… telefonem komórkowym!

bmwkom848532 gloOglądaliście, chociaż jedną część Bonda? Na pewno. Pamiętacie zapewne, że prawie zawsze, oprócz kobiet i pięknych aut, otoczony był różnorakimi gadżetami. Nie wymienię tu wszystkich, ale skupię się na jednym – telefonie komórkowym, za pomocą którego sterował swoim BMW w „Juto nie umiera nigdy”.

Dwóch programistów, na zlecenie azjatyckiego oddziału Nokii, napisało ciekawą aplikację na Nokię C7 właśnie na wzór gadżetu Jamesa Bonda . Zajęło im to zaledwie 20 dni (według mnie to bardzo krótko jak na coś takiego). Po paru testach z użyciem lalek czy klimatyzatorów, zamontowali cały niepozornie wyglądający mechanizm w samochodzie – konkretnie BMW 1.

Jak widać na poniższym filmiku to działa! Stojąc obok samochodu można nim kierować i to za pomocą telefonu. W sumie przydatność zerowa (np. z tego powodu, że na większą odległość nie widać gdzie się auto kieruje), ale świetnie to wygląda. Już dzisiaj ludzie dziwnie się patrzą, jak z rękami w górze robimy kopertę, a co dopiero, jeśli zobaczą samochód jadący zupełnie bez kierowcy w środku. How cool is that?!

Via: symbianworld