edo moby dick lead glo“Moby Dick” – nazwa co najmniej dziwna, jednak to właśnie ona była inspiracją specjalistów z firmy EDO Competition do stworzenia tego pakietu dla Porsche Panamery. I nie chodzi tutaj wcale o niecenzuralne słowa, a o książkę Hermana Melville’a pod takim właśnie tytułem.

Nie ma, co się oszukiwać – całość wygląda naprawdę sensownie. Ogromny przedni zderzak z nieskończoną ilością wlotów powietrza, karbonowe elementy (dyfuzor) oraz 22-calowe czarne obręcze, idealnie komponują się z białym kolorem nadwozia.

Jeśli chodzi o wnętrze, to kupujący może je skonfigurować według własnych upodobań. EDO proponuje jednak połączenie skóry, wraz z drewnem i elementami wykonanymi z włókna węglowego.

Pod maską Moby Dicka znajdziemy 4,8-litrową jednostkę Twin-Turb V8, która generuje aż 750 koni mechanicznych. Pierwsza setka pojawia się na liczniku w czasie nieprzekraczającym czterech sekund, natomiast prędkość maksymalna została ELEKTRONICZNIE OGRANICZONA do… 340 KM/H. Obniżono również zawieszenie i zamontowano wydajniejszy układ wydechowy.

Via: Carscoop