Pagani Zonda R na zwykłej drodze? Niemożliwe? A jednak. Grupce fanów udało się przyłapać właśnie tego potwora podczas strasznie głośnej przejażdżki ulicami w San Cesario sul Panaro we Włoszech.

Zonda R kosztuje 1 200 000 euro i, co ciekawe, jest na świecie niewiele miejsc, w których możecie nią jeździć. Oprócz braku legalizacji drogowej, nie ma też mowy o wstępie na część torów wyścigowych.

Tak czy inaczej, udało się wypuścić tego furiata z kaftanu prosto na ulicę. O dziwo wrócił do garażu bardzo spokojnie i bez asysty lekarzy.

Ku przypomnieniu – pod maską 6-litrowe V12 z 750KM i 710Nm momentu obrotowego. Oczywiście wszystko jest nastawione na jak najlepsze czasy na torze. Oprócz całego hiper-wydajnego body kitu, Zonda R ma kontrolę trakcji z… 12 ustawieniami. Także, jeśli szaleńcza jazda was już przestanie zadowalać, to zawsze możecie zacząć badać, czym różni się pozycja szósta od siódmej.

Via: GTSpirit

3 komentarze
  1. Tak prawdę mówiąc dźwięk tego silnika jest fatalny. Na początku filmu jak stoi jeszcze w garażu myślałem ze gdzieś jeździ kosiarka i strzyże trawnik. Trochę lepiej jest jak wkręci się na obroty, tyle że to już jest ryk a nie dźwięk.

  2. @MinO- to Ty chyba jesteś fanem opery, operetki czy innego szajsu dla 50-cio latków ich nie obrażając. Oglądasz jakieś wyścigi GP, rajdy etc? A może byłeś na takiej podobnej imprezie? Z tego co powiedziałeś, w ogóle nie interesujesz się motoryzacją.. Ten wyżej też nie lepszy.. Makabra po prostu

Komentowanie zostało wyłączone.