Oto nowe, czteromiejscowe Ferrari FF [VIDEO]

ferrari ff 11000 gloJakiś czas temu Ferrari ogłosiło, że pracuje nad zupełnie nowym, czteromiejscowym modelem o wyglądzie „shooting brake”. Dzisiaj zaprezentowano pierwsze zdjęcia. Nazywa się FerrariFour (FF), co w wolnym tłumaczeniu możemy określić, jako „Ferrari najbrzydsze ze wszystkich”.

Zgódźcie się lub nie, ale auta z Maranello przyzwyczaiły nas raczej do pięknych kształtów i świetnych proporcji nadwozia. FF po prostu odstaje (oprócz tego, co ma pod maską, ale to za chwilę). O ile przód i tył wyglądają bardzo dobrze (w końcu skopiowali je od 458), o tyle patrząc z boku za Chiny nie zgadniemy, że przed nami stoi Ferrari.

Przejdźmy jednak do przysłowiowego „mięsa”. Pod maską nie byle, co, bo 6.3-litrowe V12 o mocy 651KM i 504Nm momentu obrotowego. Do 100km/h rozpędzi się w 3,7s, a prędkość maksymalna to 335km/h. Na papierze robi spore wrażenie. Po raz pierwszy w swoim aucie, Ferrari zamontowało napęd na cztery koła – nie stały, ale elektroniczne rozłączany i załączany. Udało się jednak zachować odpowiedni rozkład masy 47:53 (FF ma silnik z przodu). Swoje miejsce znalazł też system HELE, czyli popularny start-stop. Zredukowano przez to ilość emisji szkodliwych gazów i oczywiście zużycie paliwa (chociaż to i tak ostatnia rzecz, jaką przejmuje się właściciel).

Oficjalne zaprezentowanie auta szerszej publiczności planowane jest na salon w Genewie. Zapewne wtedy poznamy cenę. Jedno jest pewne – na zdjęciach z profilu, FF wygląda słabo. Do tego niezbyt szczęśliwa nazwa – zupełnie jak Smart ForFour.

Via: Carscoop

6 komentarzy do wpisu „Oto nowe, czteromiejscowe Ferrari FF [VIDEO]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.