e938765211 gloTak się składa, że w tym roku mija 125 lat od złożenia przez pana Benza wniosku patentowego na trójkołowy pojazd, który stał się początkiem marki Mercedes. Z tej okazji przygotowano specjalny filmik z udziałem różnych modeli tego producenta.

To chyba jedno z najlepszych „Happy birthday” jakie można usłyszeć. Serio. Jestem pod wrażeniem prostoty idei „śpiewania”. Całość, przynajmniej dla mnie, jest też trochę wzruszająca. Do tego pokazanie, chociaż części historii całej marki – od trójkołowca, do najnowszego CLS’a.

Oglądając to, nie sposób nie zamarzyć o znalezieniu się w takim muzeum właśnie po zmroku, ze zgaszonymi światłami. Wsłuchiwalibyśmy się wtedy w tą ciszę, która tam panuje… Może udałoby się usłyszeć rozmowy tych wszystkich aut?

Dziękuję Mercedesowi, że nie przedstawił całej tej historii, jako jednego wielkiego pościgu ze strzelaniem i ludźmi poubieranymi w silikonowe stroje albo garnitury. Przy okazji – wszystkiego najlepszego! : )

* Blogerzy MotoFilm byli w zeszłym roku w Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Ponownie zapraszamy do obejrzenia naszej relacji – ponad 180 zdjęć.

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.