G-Power BMW M5 Hurricane GS – najszybszy na świecie samochód na… gaz! [FOT]

bmw m5 hurricane gs 01 gloOto M-piątka dla osób, które chcą być bardziej przyjazne środowisku – G-Power BMW M5 Hurricane GS napędzane gazem. Wydaje się, że jest to pomysł co najmniej absurdalny – wszakże kupujący M-piątkę nie powinni liczyć pieniędzy wydanych na paliwo.

G-Power BMW M5 Hurricane GS wyposażony jest w ten sam 5-litrowy silnik V10 – niemieccy inżynierowie przeprowadzili jednak kilka zmian, dzięki czemu jednostka generuje 660 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. M5 Hurricane GS przyspiesza do pierwszej setki w 4,6 sekundy, a do 200 KM/H w zaledwie 11,4 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 333 KM/H. Takie osiągi według firmy G-Power, czynią to auto najszybszym samochodem na świecie z napędem LPG.

Dla zwiększenia stabilności, niemiecki sedan został również wyposażony w sportowe zawieszenie, wydajniejszy układ hamulcowy i 20-calowe koła, na które nałożono opony Silverstone Clubsport w rozmiarze 255/35 z przodu i 285/30 z tyłu.

G-Power przekonuje, że BMW M5 Hurricane GS jest nie tylko 50% tańsze w utrzymaniu (tankowanie) niż seryjne M5, ale wytwarza także 15% mniej CO2 do atmosfery.

Via: Carscoop

2 komentarze do wpisu „G-Power BMW M5 Hurricane GS – najszybszy na świecie samochód na… gaz! [FOT]”

  1. no Niemcy jak coś wymyślą to to musi być zawsze dobre i co najciekawsze ich rozwiązania są proste dlatego moim zdaniem robią najlepiej dopracowane samochody na świecie…zresztą Niemcy są znani z dokładności w tym co robią 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.