2407657811961914194 gloMini nie słynie z wielkiego wyboru aut. Do wąskiego grona dołączył jakiś czas temu Countryman, czyli taki trochę mini-suv. Projektanci tak bardzo zachwycili się jego przodem, że postanowili stworzyć kolejny model z taką samą twarzą, ale w wersji trzydrzwiowej.

Countryman to dość kontrowersyjne auto. Ma chyba tyle samo zwolenników, co przeciwników. Kwestia ta dotyczy również wyglądu. Mi osobiście przypadł do gustu i rozumiem posunięcie producenta.

Patrząc na Pacemana widać pewne podobieństwo do nowego Evoque – porównajcie linię dachu i okien. Niestety skutkować to będzie pogorszeniem widoczności do tyłu. Skoro jesteśmy już przy tylnej części, muszę wspomnieć o światłach. Ani trochę nie przypominają tych z obecnych modeli Mini, dlatego patrząc od tej strony, na początku, trudno będzie nam rozpoznać markę. Ciekawie wyglądają też rury wydechowe, jakby zatopione w czarnym plastiku.

Nowe Mini będzie nie tylko ciekawe stylistycznie, ale też szybkie. Pod maską znajdziemy silnik od obecnie produkowanego Mini John Cooper Works – 1.6 wzmocniony dwiema turbosprężarkami i mocy aż 211KM.

Dzięki bazowaniu na modelu Countryman, najprawdopodobniej będzie też możliwość zamówienia napędu na cztery koła.

Muszę się przyznać, że już czekam na to auto. Zapowiada się nieźle (chociaż to na razie concept). Mocny silnik, napęd na obie osie, dobre prowadzenie charakterystyczne dla Mini to mocne atuty. Obecnie produkowane trzydrzwiowe modele już mi się szczerze mówiąc trochę opatrzyły. I takie jeszcze pytanie na koniec: czy wam też nazwa nie kojarzy się z pewną grą?

Via: WCF

3 komentarze
  1. Czy to ma byc nastepca popularnego coopera? Czy tylko nowy model w gamie? Mam nadzieję, że to drugie:)

Komentowanie zostało wyłączone.