nurbur4546387653487 gloNürburgring Nordschleife przez wielu uważany jest za najtrudniejszy tor wyścigowy na świecie. Bez odpowiednio przygotowanego samochodu i umiejętności nie ma szans przejechanie tego 22-kilometrowego odcinka bezpiecznie. Mimo to, Pętla Północna przyciąga wielu amatorów “szybkiej jazdy”, którzy często kończą swoją podróż na… bandzie.

Nie wystarczy mocne auto – potrzebne są też ponadprzeciętne umiejętności. Jeśli uważasz, że nikt nie będzie miał z tobą szans, bo wybierzesz się na Nürburgring 1500-konnym Porsche z 10 turbosprężarkami i przyspieszeniem odrzutowca, to jesteś w błędzie. Poniższa kompilacja filmów z Nordschleife powinna każdemu uświadomić, że jazda po tym torze to nie zabawa, a prawdziwa walka… czasami nawet o życie. Zwróćcie uwagę również na ostatni klip (pan w VW Golfie II) – trzeba mieć jaja ze stali, aby wyjść z takiej sytuacji bez szwanku!

5 komentarzy
  1. Większość na jednym i tym samym zakręcie wypada, jakieś organicznie albo wyrównać tam teren i ściąć drzewa zeby wypadal na łąke 🙂
    Najbardziej szkoda czerwonego porsche który dachował 🙁

  2. W ostatnim filmiku gość chyba naprawiał auto na środku toru, bravo za inteligencję, prawie wpadł pod inne auto.

Komentowanie zostało wyłączone.