toyota vitz 01 gloCo powstanie z połączenia Toyoty Aygo i Peugeota 207? Nowy Yaris. No dobrze, może i jestem złośliwy, ale na pierwszy rzut oka najnowsze wcielenie superpopularnego japońskiego malucha jakoś nie przypadło mi do gustu.

Szefowie Toyoty wskazują na kontynuację stylistyki znanej z modelu VERSO-S oraz Priusa, chwaląc się przy tym wyjątkowo niskim współczynnikiem Cx, który wynosi 0,285. Auto urosło, jest teraz o 10 cm dłuższe i ma o 5 cm większy rozstaw osi od poprzednika. Dzięki temu pasażerowie z tyłu mają mieć o 3,5 cm więcej przestrzeni na nogi. Mimo większych rozmiarów nadwozia inżynierowie odchudzili samochód o średnio 30 kg w porównaniu z dotychczasową odmianą.

Projekt wnętrza został opracowany od podstaw i według zapowiedzi ma być wykonany z materiałów wyższej jakości oferując większą ilość opcji i kolorów tapicerki.

W Japonii Vitz / Yaris będzie oferowany z trzema silnikami benzynowymi o pojemności 1.0-litra (69 KM), 1.3-litra (95 KM), a w odmianie RS 1.5-litra (110 KM). Jednostka 1.3 może być połączona z napędem na cztery koła, a dzięki systemowi start & stop średnio ma spalać jedynie 3,8 l paliwa na 100 km. Pożyjemy zobaczymy. Europejska odmiana na pewno otrzyma silnik diesla, a w ciągu najbliższych kilku lat spodziewać się mamy również hybrydy.

Via: Carscoop