montezemolo 599 gloFerrari to marka, której auta przykuwają oko na dłużej. Premiery nowych modeli są ogromnymi wydarzeniami i każdy się nimi emocjonuje. Nie było żadnej, która nie przeszłaby bez specyficznego echa. W związku z nadchodzącym salonie w Genewie, pojawiają się pierwsze oficjalne informacje dotyczące koncernu z Maranello.

Luca di Montezemolo, szef Ferrari, zapowiedział coś specjalnego – nowy model różniący się znacznie od tych obecnie produkowanych. Co ciekawsze, ostatnio nie widzieliśmy prawie żadnych zdjęć szpiegowskich, na podstawie których można by sądzić, że ta włoska stajnia planuje coś zupełnie nowego. Owszem, przyłapano platformę testową 599 na torze Fiorano, ale w tym przypadku trudno byłoby chyba mówić o wielkich zmianach (chyba, że zajdą jedynie pod karoserią).

Szef Ferrari wspomniał też o nadążaniu za obecnymi trendami w świecie motoryzacji. Trudno w tym miejscu nie przypomnieć sobie o panującej dosłownie wszędzie modzie na bycie „ekologicznym”. Rok temu, podczas targów w Szwajcarii, zaprezentowano, 599 HY-KERS, czyli hybrydowy prototyp. Parę miesięcy temu, tym razem w Paryżu, świat ujrzała zmodyfikowana California z systemem HELE – w jego skład wchodził m.in. system start-stop, inteligentny system chłodzący oraz parę innych.

Aby być czymś zupełnie odmiennym, nowy model, musiałby być sedanem, suv-em albo czymś na wzór Cygneta. Trudno, więc jednoznacznie stwierdzić, co na myśli miał Luca di Montezemolo, kiedy mówił o kolejnym Ferrari. Istnieje oczywiście możliwość zaprezentowania auta w 100% elektrycznego i przy tym bym właśnie obstawał.

Via: Autoblog

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.