506-konne Audi RS5 od Senner Tuning [FOT]

audi rs5 senner tuning 01 gloOd zawsze byłem miłośnikiem firmy Senner Tuning. Ich modyfikacje [głównie Audi] to kwintesencja profesjonalnego tuningu samochodowego. Wystarczy spojrzeć choćby na ten pakiet dedykowany modelowi RS5.

Począwszy od silnika, moc 4,2-litrowej jednostki V8 z bezpośrednim wtryskiem paliwa Senner została podniesiona do 506 KM [+56 KM] i 478 Nm maksymalnego momentu obrotowego [+48 Nm]. W połączeniu z układem wydechowym ze stali nierdzewnej, RS5 od Senner przyspiesza do pierwszej setki w zaledwie 4,2 sekundy, czyli szybciej o prawie pół sekundy od seryjnego modelu. Zdjęto również elektroniczny ogranicznik prędkości, dzięki czemu wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero na wartości 280 KM/H.

W celu poprawienia jakości prowadzenia samochodu, zastosowano również zestaw coilover B16 PSS10 firmy Bilstein z funkcją różnych ustawień.

Z zewnątrz Audi RS5 od Senner charakteryzuje się przede wszystkim 20-calowymi aluminiowymi felgami, karbonowymi akcentami w postaci np. lusterek oraz nową osłoną chłodnicy.

Cena za cały samochód po przeróbkach wynosi 113.900 euro. Klienci posiadający już w swoim garażu RS5 zapłacą natomiast 18.900 euro.

Via: Carscoop