Volvo planuje rywala dla Volkswagena Golfa

volvo c30 gloVolvo powoli wraca na Ziemię. W zeszłym roku koncern został przejęty przez chińskiego producenta aut Geely, a w sierpniu otrzymał nowego szefa – Stefana Jacoby, byłego prezesa amerykańskiej dywizji Volkswagena.

Jacoby przemawiając niedawno w Londynie zapowiedział, że Volvo zamierza zmienić strategię marki. Dotychczasowy wizerunek „usportowionych aut premium” ma zostać zastąpiony ”funkcjonalnością i skandynawską elegancją”. Nowy kompakt zamiast nawiązywać walkę z BMW serii 1 miałby konkurować z Volkswagenem Golfem.

Jacoby potwierdził również, że Volvo chce zbudować małego crossovera, który pomoże wypełnić lukę na amerykańskim rynku po wycofaniu modelu V70. Jest to logiczne, gdyż segment luksusowych aut kombi zanotował tam znaczny spadek zainteresowania w ciągu ostatniej dekady. Klienci zamiast tradycyjnych kombi wybierają uterenowione pojazdy z serii XC.

Via: Autoweek

3 komentarze do wpisu „Volvo planuje rywala dla Volkswagena Golfa”

  1. Ten samochód pokazuje że już dziś mamy technologię aby budować wystarczająco szybkie i oszczędne samochody na prąd. Tylko dlaczego sprzedadzą tylko 500 sztuk ? Czyzby Sheikowie naftowi nie pozwolili na więcej ?? Podejrzewam również że będzie drogi, co dziwi przecież samochód nie wymaga katalizatorów, wtrysków baków, przenoszenia napędu itp, a technologia silników elektrycznych jest tania i znana na wylot.

  2. Dobrze mówisz:) Ale to jest nowość – za to trzeba płacić. Niedługo takie samochody będą tańsze niż rower, a zwykłe odlecą w zapomnienie:)

  3. chińskie volvo to skandal!!!

    ale kpina to jest porównywanie wszystkiego co segmentu C do golfa “niedościgniony w sprzedaży golf” i te “zamachy terrorystyczne na niego” w postaci wypuszczania bogu ducha winnych aut segmentu C większość nie zamierza pobić sprzedażą popularnego golfa… porównywanie z golfem części aut szczególnie premium to profanacja chyba tak samo zła jak volvo w rękach chińczyków… (z resztą do obecnego audi a3 nie ma co porównywać czegokolwiek ten dinozaur i przebrany golf to kompromitacja firmy)

    na tej zasadzie porównujcie sobie BMW serii3 do passata!!! jakby nie patrzeć podobny segment, a jaka sprzedaż w porównaniu do BMW te patałachy w BMW mogą tylko pomarzyć!!!

    na marginesie szkoda, że volvo nie trafiło w jakieś rozsądniejsze ręce 🙁 z drugiej strony chińczycy robią postęp może nie zniszczą tej marki…

Możliwość komentowania jest wyłączona.