lotus esprit 3 gloPamiętacie premiery Lotusa podczas salonu samochodowego w Paryżu? Tak, ja też – dokładnie ich 5. Wszyscy się nimi zachwycaliśmy. Jednak przyszedł czas, żeby ochłonąć.

CEO Lotusa, Dany Bahar powiedział ostatnio, że jedynie model Esprit jest obecnie w fazie rozwojowej. Pozostałe 4 poszły niestety w odstawkę. Musimy sie obejść smakiem.

Trudno się jednak dziwić. Lotus wprowadzając Esprit’a do produkcji chce wejść w segment dumnie ochrzczony mianem superaut. Dotychczasowe samochody z tej stajni są niezaprzeczalnie jednymi z najlepszych. Nie można ich jednak stawiać na równi z choćby Lamborghini Gallardo czy Audi R8.

Konstruktorzy będą mieli więcej czasu, żeby skupić się na stworzeniu czegoś wyjątkowego. Podczas projektowania tego typu auta warto mieć pewność, że wszyscy skupiają się maksymalnie na jednym zadaniu, a nie łapią parę przysłowiowych srok za ogon. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych błędów, które tak łatwo będzie mogła popełnić marka stawiająca pierwsze kroki w tym znakomitym otoczeniu.

Via: TopSpeed, Carscoop

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.