Tata oferuje dodatkowe zabezpieczenia dla Nano

tata nano europa gloCzy wiecie co łączy małe Nano z Ferrari Italią? Otóż oba auta lubiły stawać w płomieniach. A co je dzieli? Włosi zorganizowali akcje przywoławczą z prawdziwego zdarzenia i naprawili swoje błędy, natomiast Tata Motors będzie się kontaktować z około 70 tysiącami właścicieli Nano, by zaoferować im możliwość instalacji „dodatkowego zabezpieczenia w układzie wydechowym i instalacji elektrycznej”.

W sumie nie ma w tym nic dziwnego, skoro najtańsza wersja Nano nie ma nawet zagłówków na tylnej kanapie, to co dopiero mowa o zabezpieczeniach przeciwpożarowych w silniku?Tata Motors podkreślił, że dochodzenie prowadzone przez grupę niezależnych ekspertów po raz kolejny dowiodło, że przyczyny zapalenia się dotychczasowych 7 aut miały związek z konkretnymi sytuacjami i nie stanowią one wad fabrycznych.

Tak czy inaczej według indyjskiego dziennika gospodarczego „Economic Times” sprzedaż Nano systematycznie spada i po wielkim boomie z 2009 r. nie ma już śladu. W ubiegłym miesiącu Tata sprzedał zaledwie 3065 sztuk, podczas gdy miesiąc wcześniej nabywców znalazło 5520 egzemplarzy.

Via: 4wheelnews