Mercedes-Benz CLS63 AMG oficjalnie! [FOT]

2012 cls63 amg 5 gloW przeddzień otwarcia salonu samochodowego w Los Angeles, Mercedes zdejmuje jedwabną tkaninę ze swojego nowego modelu. Jest nim CLS63 AMG, czyli bardziej drapieżna wersja pokazanego na targach w Paryżu czterodrzwiowego coupe.

Niech was jednak nie zmylą cyfry 63 przy nazwie. Nie oznaczają one pojemności silnika. Pod maską znajdziemy mniejsze, 5.5-litrowe V8. Standardowa wersja będzie rozwijać moc 518KM, a moment obrotowy wyniesie 700Nm. Jeśli to za mało, podczas składania oferty, można zamówić tzw. AMG Performance Package podnoszący te liczby do odpowiednio 550KM i 800Nm.

Wyposażony w siedmiobiegową skrzynię biegów Speedshift, CLS63 rozpędzi się do 100km/h w 4,4s (standard) lub 4,3s (po dokupieniu paczki). Prędkość maksymalna to odpowiednio 250km/h dla słabszej wersji i aż 300km/h dla mocniejszej.

Oprócz silnika, zmodyfikowano też zawieszenie. ESP zamontowane w tym modelu, będzie miało trzy rodzaje pracy. Nowy Mercedes będzie stać na monstrualnych 19 calowych felgach (ich wygląd jest chyba każdemu dobrze znany) i oponach 255/35 z przodu i 285/30 z tyłu. Przy każdym z kół zamontowano wentylowane tarcze o średnicy 36cm.

AMG Performance Package ingeruje nie tylko w sam silnik, ale również w inne elementy: przednia maska wykonana z włókna węglowego, tylny spoiler z tegoż samego tworzywa, sportowe zawieszenie, czerwone zaciski hamulcowe oraz zmiany wewnątrz – inna kierownica.

Premiera w salonach planowana jest na połowę 2011 roku.

Via: Carscoop