israel audi a8l gloPrezydent Stanów Zjednoczonych jest jednym z najpilniej chronionych polityków na świecie, dlatego też zawsze przemieszcza się w przypominającym fortecę Cadillacu One.

Podobnie ma się sprawa z izraelskim premierem, dla którego zamówiono właśnie nowy opancerzony wóz. Wybór padł na specjalną wersję Audi A8 Security, która powstaje na bazie wydłużonego A8 Quattro z 450-konnym, 6-litrowym silnikiem W-12.

Wzmocniona limuzyna ma nadwozie odporne na atak balistyczny i posiada opony typu run-flat. W środku zamontowano niezależne źródło tlenu dla pasażerów oraz system tłumienia ognia. Specjalne ładunki pomagać mają w otwarciu od środka zaklinowanych drzwi.

Za komfort Beniamina Netanjahu odpowiedzialny będzie rozbudowany system rozrywki DVD, lodówka i miejsce do przechowywania cygar, których jest on wielkim miłośnikiem.

Oczywiście są to tylko nieliczne funkcje i zabezpieczenia podane do wiadomości publicznej. Biorąc pod uwagę przywiązanie do bezpieczeństwa w Izraelu nie ulega wątpliwości, że istnieje wiele więcej nieujawnionego wyposażenia.

Koszt takiego auta to ok. 700 tysięcy dolarów, ale po dodaniu bardzo wysokich izraelskich podatków, które rząd musi jeszcze zapłacić, cena końcowa sięgnie ok. 1 mln dolarów.

Via: Autoblog