cadillac ulc 0 glo1Salon Samochodowy w Los Angeles jest świetnym miejscem dla Cadillaca, żeby zaskoczyć dotychczasowych klientów. Marka, która od kilku już lat stara się docierać do coraz młodszych klientów postanowiła zerwać z tradycyjnymi paliwożernymi krążownikami i zaprezentować auto z segmentu B.mo

Cadillac Urban Luxury Concept stanowić ma poniekąd konkurencję dla pokazanego niedawno Astona Martina Cygnet. Najnowsze dziecko GM charakteryzuje się skromnymi wymiarami – ma długość zaledwie 3835 mm, szerokość 1730 mm i wysokość 1446 mm. Design wydaje się być tradycyjny dla tej marki, mamy więc pionowe światła i dużą ilość ostrych krawędzi. Nie zapomniano oczywiście o chromie i wielkich 19-calowych kołach w narożnikach karoserii.

Inżynierowie GM opracowali prototypowy hybrydowy układ napędowy, który składa się z turbodoładowanego 1.0-litrowego trzycylindrowego silnika wspomaganego przez elektryczną jednostkę. Nie zabraknie oczywiście funkcji start-stop, systemu odzyskiwania energii hamowania i dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Firma twierdzi, że połączenie tych technologii zaowocuje spalaniem rzędu 3,6 l / 100 km.

Jak twierdzi główny projektant auta, Frank Saucedo, coraz więcej klientów klasy premium spogląda w stronę mniejszych pojazdów, tak więc luksusowy Urban Concept może być dla nich idealnym rozwiązaniem.

Via: Carscoop