bmw 5 touring ac 0 gloKiedyś chyba wszyscy uważali, że kombi to nudne auto. Najczęściej z dieslem i z fotelikiem dla dziecka z tyłu. Ostatnie lata przynoszą jednak zmiany w tym segmencie.

Świetny dowód na to, daje nam niemiecka firma AC Schnitzer tuningując najnowsze BMW serii 5 właśnie w odmianie kombi. W skład tego pakietu wchodzą modyfikacje zwiększające moc silnika oraz te związane z zawieszeniem i aerodynamiką.Mechanicy z AC Schnitzer zaczęli od najsłabszego silnika 520d (w standardzie 184KM) – wykrzesali z niego 218KM. Ostatnim jest również diesel -535d. Ten model udało się podkręcić z 300 KM do 360 KM.

Z zewnątrz zaszły zmiany, które od razu widać. Po wizycie w warsztacie tunera, w naszym BMW pojawiłyby się nowe przednie oraz tylne zderzaki i nowe progi. Do wyboru mamy oczywiście wyróżniające się felgi w rozmiarach od 18 do 21 cali.

Na cały ten pakiet składa się również zmienione zawieszenie. Zastosowano tutaj nowe sprężyny, a do komputera dodano kolejny charakter pracy – sportowy, ale z odpowiednią dozą komfortu.

Wewnątrz nie ma co spodziewać się diametralnych zmian – karbonowe wstawki, nakładki na pedały i na kółko iDrive oraz delikatnie przerobiona kierownica to wszystko, na co zdecydowali się projektanci AC Schnitzer.

Via: Carscoop

3 komentarze
  1. Wizualnie tylko z tyło fajnie się prezentuje. Technicznie po prostu bajka 535d i 360 koni które generuje ;d

  2. BMW 5 sport pakiet bardzo ładne auto!
    Jeśli chodzi o powyższe foty…. AC Schnitzer mógł się bardziej postarać, mat kolor jakoś nie pasuje, carbonowe doły zderzaka sprawiają wrażenie porysowanych (z daleka), opony brudne, zdjęcia amatorskie.

    Na AC Schnitzer nie przystoi.

Komentowanie zostało wyłączone.