alfa romeo 01 gloPrezes grupy Fiata, Sergio Marchionne, ukrócił właśnie ostatnie plotki dotyczące sprzedaży Alfa Romeo koncernowi VW. Na razie marka ta pozostanie pod włoskimi skrzydłami, a Marchionne zapowiedział jej rewitalizację.

Szacuje się, że Fiat traci corocznie na Alfie ponad 400 milionów dolarów, dlatego też zapowiedziano poważne zmiany. Przewiduje się zwiększenie produkcji z obecnych 105 do minimum 300 tysięcy sztuk rocznie – wtedy marka zacznie zarabiać na siebie. Ale to nie koniec. Według planu już w 2014 r. fabryki Alfa Romeo ma opuszczać blisko 500.000 egzemplarzy aut rocznie. Taki wynik Alfa ma zamiar osiągnąć za pomocą nowych modeli oraz ekspansji na rynek amerykański (prawdopodobnie w 2012 r.).

Włosi pokładają nadzieję w modelu Giulietta, ale też z reprezentantem średniej klasy premium – modelem Giulia, który ma konkurować z BMW serii 3. Nowością ma być również następca 169 oparty na platformie RWD Chryslera i ewentualnie mały crossover zbliżony do BMW X1 lub X3. Na liście życzeń widzielibyśmy także również następcę Brery, nowego Spidera i może większego SUV-a.

Zanim jednak się to stanie włoscy akcjonariusze będą musieli podjąć ważną decyzję – zainwestować blisko 2 mld dolarów w rozwój firmy lub też poszukać nowego kupca.

Via: Carscoop

9 komentarzy
 1. Robert po dość mizernych treningach nareszcie wykazał się właśnie tak jak lubimy. Ma przed sobą dość poważnych przeciwników, lecz trzeba uwierzyć i mieć nadzieję, że nie spadnie poniżej swojej pozycji startowej:D

 2. To pewnie z zachwytu:) Kubica ślicznie pojechał… Ale ten Brawn….

 3. następca jakiego 169? takie auto nie istnieje?

  i nie rozumiem tytułu jakie “na razie” i wielokropka po słowach “w koncernie fiata”

  i to rozbraja “będą musieli podjąć ważną decyzję – zainwestować blisko 2 mld dolarów w rozwój firmy lub też poszukać nowego kupca” skoro podjęli decyzje to niesprzedaniu to chcą zainwestować…

  a czy aby przypadkiem alfa nie przynosi, aż tak wielkich strat jak w artykóle?

 4. 1. Nowością ma być również następca 169 oparty na platformie RWD Chryslera i ewentualnie mały crossover zbliżony do BMW X1 lub X3.

  odp: 169 to następca 166 i pewnie o to tutaj chodzi.

  2. i nie rozumiem tytułu jakie “na razie” i wielokropka po słowach “w koncernie fiata”

  odp: bo nie wiadomo czy alfa zostaje u fiata, czy nie. Autor pewnie uważa, że ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna i czuć tutaj nutkę ironii.

  3.i to rozbraja “będą musieli podjąć ważną decyzję – zainwestować blisko 2 mld dolarów w rozwój firmy lub też poszukać nowego kupca” skoro podjęli decyzje to niesprzedaniu to chcą zainwestować…

  odp: nie rozumiem pytania

  4. a czy aby przypadkiem alfa nie przynosi, aż tak wielkich strat jak w artykóle?

  przynosi takie straty, jak w artykule.

 5. 1. nie ma takiego auta jak alfa romeo 169 jest 166 nie można zrobić następcy auta które nie istnieje

  2. widzę tutaj głupią ironie to się pytam, skoro zdecydowali o nie sprzedaniu volkswagenowi (lepszego kupca nie znajdą)
  to naprawdę chcą się wziąć za alfę

  3. skoro chcą zatrzymać alfę to chcą w nią zainwestować!!!

  4. wątpię

Komentowanie zostało wyłączone.