[PARYŻ 2010] Nowy Chevrolet Aveo wytrzeszcza oczy w Paryżu

leadchevyaveoparis2010 gloParyż to nie tylko miejsce premier super drogich aut, ale też takich, o które będziemy się dosłownie potykać na drodze. Jednym z nich jest Chevrolet Aveo.

Od poprzedniego modelu różni się dość znacząco. Podczas projektowania postawiono na dość krzykliwy design. Duże, skośne ślepia z przodu pomogą rozpoznać Aveo w tłumie innych, chociaż mi osobiście przywodzą na myśl Lancera.

Tyłem też się zaopiekowano. Może nie tak dotkliwie, jak przodem, ale wygląda naprawdę fajnie. Upodobniono go do Sparka. Chevrolet zdecydował też o umieszczeniu tylnych klamek w słupku C, przez co z daleka możemy mieć wrażenie, że mamy do czynienia z autem trzydrzwiowym.

Odświeżenie widać nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz. Po spojrzeniu na kierownicę od razu wiadomo, że Chevrolet i Opel to ten sam koncern. Trudno to jednak uznać za wadę, ponieważ wszystko wygląda nieźle. W oczy rzuca się też cyfrowy prędkościomierz i obrotomierz umieszczony tuż koło niego, na wzór osprzętu w motocyklach.

W Europie będziemy mogli wybierać z czterech silników – od oszczędnego diesla, po 115-konnego benzyniaka. W zależności od wersji, montowana będzie skrzynia 5 lub 6 biegowa.

Fiesta, Polo czy Clio dostały niezłego konkurenta. Dzięki dość finezyjnemu wyglądowi, nie trudno zgadnąć, że nowy Aveo jest skierowany przede wszystkim dla ludzi młodych.

Via: Autoblog