Garbus przyłapany – zdjęcia szpiegowskie nowego Volkswagena New Beetle 2012

2012 vw new beetle 011 gloW ślad za kolegami z serwisu Carscoop prezentujemy Wam szpiegowskie zdjęcia drugiej generacji VW New Beetle. Przyłapany egzemplarz miał doczepiony dla niepoznaki przedni i tylni zderzak z obecnej generacji. Mimo to, cała reszta nadwozia jest już odkryta i daje dobre wyobrażenie, o tym, jak nowy Garbus będzie wyglądać.

Na pewno stanie się on większy, a linia dachu ulegnie spłaszczeniu (podobnie do rozwiązania z koncepcyjnego Ragstera), dzięki temu wewnątrz będzie więcej miejsca. Volkswagen liczy, że nowy styl chrabąszcza przyciągnie więcej mężczyzn do salonów niż miało to do tej pory miejsce.

W przeciwieństwie do nowej karoserii pod maską nie spodziewamy się wielu zmian. Układ napędowy powinien być podobny do Volkswagena Golfa / Jetty. Oznacza to silniki: dwa litry o 4-cylindrach, 5-cylindrowe 2,5 oraz 210-konne 2,0-litrowe turbo. Poza tym na pewno nie zabraknie diesli, w planach jest również hybryda i wariant 4Motion.

Premiera spodziewana jest na jednym z najbliższych salonów – może to być Los Angeles w listopadzie, Detroit w styczniu lub Genewa w marcu. Wtedy opublikujemy oficjalne zdjęcia i dane techniczne.

Via: Carscoop