BMW 1 Series M Coupe – kolejne informacje

bmw 1 series m coupe 10 gloWieści o nowym BMW ciąg dalszy. Mamy już informacje na temat silnika i paru innych aspektów tego auta. Napędzać je będzie sześciocylindrowy, podwójnie turbodoładowany motor o pojemności 3 litrów i mocy 340KM.

Możemy też doczytać coś o ceramicznych hamulcach, które najprawdopodobniej będą dostępne jako opcja. Żadnego wyboru nie będziemy mieć przy zamawianiu skrzyni biegów – w ofercie pojawi się jedynie sześciobiegowy manual.

BMW wspomina też, iż nowe 1 będzie podobne do M3 pod względem zawieszenia, hamulców i tylnego dyferencjału. Są także informacje o wadze – ok. 1500kg. Nowe auto jest również szybsze od M3 E46 o 10 sekund na Nurburgringu.

Pełna specyfikacja 1 Series M Coupe będzie podana w połowie grudnia, natomiast oficjalna premiera odbędzie się podczas targów w Detroit w styczniu 2011 roku. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku lata.

Całe auto jest moim zdaniem (jak na razie) wspaniałe. Ciekawi mnie tylko jedno – w którym momencie będzie gorsze od M3? Musi być jakiś haczyk, skoro zdecydowano się na stworzenie takiego modelu. Możliwe, że cenowo nie będzie wielkiej przepaści, więc większość powie, że co M3, to M3 i właśnie na nie się zdecydują

Via: ZerCustoms

7 komentarzy do wpisu „BMW 1 Series M Coupe – kolejne informacje”

  1. Ja myśle, że jedynka niebawem zakonczy swój zywot i pojawi sie nowa generacja, a M1 bedzie takim „miłym” akcentem na koniec produkcji, pewnie ilośc egzemplarzy bedzie ograniczona

Możliwość komentowania jest wyłączona.