2011my fiat 500 sport 01 gloPo połączeniu koncernów Chryslera i Fiata kwestią czasu było wprowadzenie na rynek Ameryki Północnej modelu 500. Producent opublikował właśnie oficjalne informacje na jego temat.

Amerykańska 500-ka, będzie dostępna na zamówienie jeszcze w tym roku w wersjach: Sport, Pop i Lounge. Odmiana Cabrio (500C) trafi do sprzedaży wiosną 2011 roku. Produkcja odbywać się będzie w zakładach Chryslera w Toluca w Meksyku. Do napędu posłuży 1,4-litrowy czterocylindrowy silnik MultiAir.W galerii wykorzystano zdjęcia wersji Sport, która otrzyma utwardzone zawieszenie oraz nadwozie z dodatkowymi spoilerami. Włosko-amerykański maluch ma dzięki temu bardziej atletyczny wygląd, który uzupełniają specjalne 16-calowe felgi aluminiowe.

Złośliwi twierdzą, że Fiat 500 na tamtejszy rynek powinien mieć zamontowane większe fotele i dodatkowe uchwyty na napoje, żeby sprostać wymaganiom rynku. My jednak jesteśmy zadowoleni, że ostateczny efekt nie wiele różni się od europejskiej wersji i zachował swój styl retro.

Via: Carscoop

1 komentarz
  1. fiat się spóźnił teraz tam nie ma takiego boomu na takie autka… jakby weszli wtedy co smart to można było już zaliczyć pięćsetkę do grona milionerów…

    swoją drogą taki tani badziew jak fiat panda w innej szpanerskiej karoserii ale bez kompletnie żadnych fajerwerków(pomijam chromy i retro design), a jak się sprzedaje… robi furorę

Komentowanie zostało wyłączone.