2011 volvo c30 gloKoncern Volvo ogłosił niedawno swoje plany na przyszłość odnośnie restrukturyzacji gamy modelowej. Firma na rynku europejskim i amerykańskim postawi na mniejsze samochody, natomiast Chiny w związku z popytem otrzymają duże flagowe modele.

Strategia Volvo przewiduje dodanie trzech niedużych aut. Oczekujemy rywala BMW serii 1 oraz kompaktowego crossovera, jako konkurencji dla bawarskiej X1. Pojawienie się nowych S60 i V60 spowodowało, że w ciągu najbliższych dwóch lat obecne S40 i V50 zostaną wycofane z rynku (modele te niewiele się różnią pod względem rozmiarów od nowych serii). W zamian zobaczymy zupełnie nowego kompaktowego sedana.

Ponadto Volvo planuje modernizacje linii większych pojazdów. Sedan S80 i XC90 otrzymają swoją własną platformę, dzięki temu koncern zawalczy na chińskim rynku, gdzie trwa boom na duże auta z klasy Premium.

Via: 4wheelnews

1 komentarz
  1. Volvo ostatnio poprawiło wyniki sprzedażowe, dzięki nowym S60, V60 i C30, więc nic dziwnego że firma zamierza powiększyć swoją ofertę tak aby rywalizować z niemieckimi producentami

Komentowanie zostało wyłączone.