Trzydrzwiowy Range Rover Evoque [fot + detale]

new range rover evoque 01 gloZbliżający się salon w Paryżu to również miejsce prezentacji nowego Land Rovera Evoque. Cały projekt nawiązuje do pokazanego w 2008 roku konceptu LRX.

Nowe dziecko to trzydrzwiowy crossover ze stylistyką dość odmienną, jeśli porównamy z poprzednimi modelami Land Rovera. Dr Ralph Speth, CEO Jaguar Land Rover, wskazuje na Evoque jako auto, które wyznaczy pewien kierunek w projektowaniu kolejnych. Nowy model ma też za zadanie stworzenie nowego segmentu trzydrzwiowych suvów.

Wsiadając do Evoque, w oczy rzuci nam się od razu 8 calowy dotykowy ekran na centralnej konsoli. Wnętrze będzie miało 3 wersje. Pierwsza z nich to materiałowe siedzenia i aluminiowe wstawki. Kolejna to oczywiście skórzane obicia i drewno (na zewnątrz 19” felgi). Najwyższa wyróżniać się będzie perforowaną skórą siedzeń. Na zewnątrz zauważymy zmiany w postaci pakietu stylizacyjnego.

Pod maską znajdziemy 2.2 litrowego turbodiesla o mocy 148 KM lub 187 KM. Dla zwolenników benzyniaków, Land Rover przygotował silnik o pojemności 2.0 i mocy 237KM.

Evoque w salonach będziemy mogli spodziewać się następnej jesieni.

Via: Carscoop