lotuseterneconcept000opt gloPierwszy dzień salonu w Paryżu, a tu takie sensacje. Lotus zaprezentował aż 5 nowych modeli. Jeden z nich to… sedan. Jak dobrze wiemy, słowo sedan i Lotus to nie najczęściej spotykane zestawienie na świecie. Oto jednak nadszedł czas stanąć twarzą w twarz z takim właśnie połączeniem.

Lotus Eterne, bo tak nazywa się ten koncepcyjny liftback, ze swoimi wielkimi i głodnymi wlotami powietrza, będzie konkurować z ekskluzywną grupą aut w stylu Panamery czy Rapide.

Pod maską znajdziemy 5.0 V8 o mocy 620KM i produkcji Toyoty. Opcjonalny napęd hybrydowy będzie wykorzystywał system podobny do KERS, znany dotąd jedynie z F1. W sprzedaży znajdą się dwie wersje – z napędem tylko na tył i na cztery koła.

Skoro to Lotus, a nie np. Volkswagen, to przyspieszenie jest imponujące – jedynie 4 sekundy do 100 pozwolą wgnieść prezesa w tylne siedzenie, i po prośbie o podwyżkę, jest spora szansa, że się zgodzi.

Niestety, na premierę w salonach poczekamy jeszcze sporo. 2015 rok to planowana data rozpoczęcia sprzedaży. Cena? Astronomiczna. 190 000 USD. Zaczynajcie zbierać bo jestem pewien, że warto!

Via: Autoblog

2 komentarze
  1. czasem patrząc na niektóre obecne modele można myśleć, że będzie tylko gorzej. A tu proszę jakie niespodzianki!:)

Komentowanie zostało wyłączone.