jaguar c x75 01 gloJaguar nigdy nie szokował; przyzwyczailiśmy się do tego. Czas jednak te przekonanie zerwać. Brytyjski producent pokazał, że też miewa czasem szalone pomysły; choćby prezentacja koncepcyjnego modelu C-X75, stylistycznie nawiązującego również do koncepcyjnego modelu XJ220 z 1988 roku.

Główna cecha charakterystyczna tego samochodu? Silnik, a właściwie silniki… cztery. Każdy generujący moc 195 KM. Tak – dobrze przeczytaliście, każde koło będzie napędzane oddzielnym silnikiem elektrycznym o takiej właśnie mocy. Trochę matematyki i już wiemy, że łączna moc to 780KM, a moment obrotowy równy 1600Nm.

C-X75 dostał też dwa „zwykłe” silniki kręcące się z prędkością 80 000 obrotów na minutę. Dzięki ich pomocy, Jaguar będzie mógł przejechać aż 900km.

Szybkość? Sprint do 100km/h zajmie 3,4s, a prędkość maksymalna będzie wynosić 330km/h.

Nie ma raczej, co się łudzić, że te szcześciosilnikowe auto wejdzie do produkcji. Powstało raczej w celu uczczenia 75 rocznicy istnienia luksusowej marki. Można jednak się domyślać, że podobne rozwiązania zobaczymy też kiedyś w następnych modelach Jaguara.

Via: Carscoop

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.