Paryż 2010: BMW serii 6 Coupe Concept pokazane!

01 bmw 6 series concept paris 2010 630op gloKoniec ery projektów Chrisa Bangle’a – niech żyje nowe BMW serii 6! To, co właśnie widzicie, to opublikowane przez niemiecki koncern pierwsze oficjalne zdjęcia konceptu nowej szóstki. Światową premierę tego GT BMW zaplanowało na Salon Samochodowy w Paryżu pod koniec miesiąca.

Prototyp oparto głównie na obecnej serii 5, ale możemy się w nim doszukać kilku detali znanych z pokazanego w Pekinie modelu Grand Coupe. Paryski koncept otrzymał z przodu pionowy grill znany z 5 i 7 oraz nowe lampy reflektorów z diodami LED. Tył jest zdecydowanie smuklejszy i dużo bardziej elegancki od obecnej generacji. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak nowa szóstka prezentuje się na żywo.

Bawarski koncern upublicznił również zdjęcia wnętrza – wydaje się być przestronne i lekkie. Kokpit płynnie przechodzi w tunel środkowy, konsola pochylona jest tradycyjnie w kierunku kierowcy a u góry króluje wielki wyświetlacz nawigacji. Standardowo dla BMW wszędzie widnieje dobrej jakości skóra i aluminiowe akcenty.

BMW nie zdecydowało się jak na razie podać wymiarów auta ani podnieść jego maski, w końcu to jeszcze koncept. Spodziewamy się jednak, że do napędu posłużą obecne sześciocylindrówki, a w przyszłej M6 zobaczymy 4.4-litrowe podwójne turbo V8 o mocy 550KM.

Do sprzedaży nowe coupe trafić ma już na początku 2011 r. Wersja ca brio spodziewana jest za rok, natomiast M6 przywitamy nie wcześniej niż w 2012 r.

Via: Autoblog