Wersja produkcyjna nowego Chevroleta Aveo ujawniona przed wystawą w Paryżu

chevrolet aveo 00 gloGeneral Motors ostatnio nie próżnuje. Na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Paryżu oprócz Chevroleta Orlando MPV oraz 5-drzwiowego Cruze światową premierę będzie miał nowy Aveo w wersji hatchback. Jeśli pamiętacie prototypowego Aveo RS, który pokazywany był w Detoit i Genewie, to wygląd seryjnego modelu nie będzie dla Was dużym zaskoczeniem.

Całe szczęście pozostawiono ostre linie karoserii. Przód za sprawą podwójnych lamp w reflektorach i nisko osadzonego grilla ma „groźny” wygląd. Aveo nabrało zadziornego charakteru i na pewno będzie odmianą dla takich nowości jak Swift czy Micra.

Chevrolet udostępnił dziś dwa zdjęcia nadwozia, projekt wnętrza pozostał tajemnicą. Oczekujemy jednak, że kabina będzie przypominać tą z prototypu. GM zapowiedział, że nowe Aveo ma być nie tylko dłuższe, ale i szersze od obecnej wersji. Dzięki temu zaoferować ma pasażerom więcej miejsca, pojemność bagażnika ma należeć do ścisłej czołówki w klasie B.

Firma twierdzi, że podwozie nowego hatchbacka dostrojono pod gusta europejczyków. Seryjnie w każdym Aveo mamy znaleźć system stabilizacji toru jazdy – ESC. Sądząc po wyposażeniu mniejszego Sparka do kompletu nie zabraknie także poduszek i kurtyn.

Chevrolet przewiduje do napędu cztery silniki benzynowe: dwie jednostki 1.2 litra o mocy 70 i 86KM, 1.4 generujący 100KM oraz 115 konny 1.6. Po raz pierwszy dostępny będzie 1,3-litrowy diesel wyposażony w system Start / Stop w dwóch wariantach mocy – 75 i 90KM. Skrzynie manualne w zależności od silnika będą miały 5 lub 6 przełożeń, natomiast w wersji 1.4 i 1.6 będzie można zamówić 6-biegowy automat.

Nowe Aveo oprócz wersji 5-drzwiowej pojawi się później jako sedan. Do sprzedaży w Europie obie odmiany trafią przed latem przyszłego roku.

Via: Carscoop