Nowości w Subaru: Coupe wzmocni wizerunek marki

2011subaru sti5dr04 0 gloSubaru ujawniło właśnie część swoich planów na następnych kilka lat. Japońska marka zamierza w tym czasie wprowadzić sportowe coupe i odświeżyć pięć linii modelowych. Inżynierowie skupią się głównie na dopracowaniu wnętrz oraz poprawieniu ich funkcjonalności. Użytkownicy otrzymają łącze Bluetooth oraz możliwość podłączenia iPodów. Oto plany Subaru, co do konkretnych modeli:

Sportowe coupe: lekkie dwudrzwiowe auto projektowane z koncernem Toyoty zapewni rewitalizację Subaru. Mimo wspólnej technologii z zewnątrz ma się odróżniać od swojego brata, Toyoty FT-86 coupe. Prawdopodobnie do sprzedaży trafi wersja z napędem na tylną oś, nie wiemy czy napęd 4×4 będzie w nim w ogóle dostępny. W gamie silników pojawią się za to dwie czterocylindrowe jednostki: wolnossący 2.0 i 2.5-litrowe turbo znane z Imprezy STI. Subaru zaprezentuje swoje coupe pod koniec 2011 r. lub na początku 2012 r.

Forester: otrzyma lifting nadwozia na przełomie 2012 i 2013 r. Podobno już w listopadzie Japończycy zaprezentują ulepszoną generację 2,5-litrowego silnika. Główna różnica to spalanie, nowy motor ma być oszczędniejszy o ok. 10% od obecnie produkowanego. Rzecznik spółki kontrolującej Subaru, Fuji Heavy Industries, potwierdził, że nowa jednostka zostanie dodana do palety do końca roku, ale odmówił podania jej specyfikacji. Również, mimo że dotyczyć ma to tylko Australii, w planach marki powstać ma wersja o mocy ponad 300KM.

Impreza: pięciodrzwiowy hatchback i kompaktowy sedan zostaną zmodernizowane w 2012 r. Krążą plotki, że firma przymierza się do wprowadzenia wariantu hybrydowego, który wykorzysta technologię Toyoty (posiada ona obecnie około 17% akcji Subaru). Model taki mógłby ujrzeć światło dzienne w 2012 roku. Lifting Imprezy w wersjach WRX i STI nastąpi prawdopodobnie w 2013 r.

Legacy i Outback: oba modele są stosunkowo świeże, dlatego też nie powinniśmy się spodziewać większych zmian przed rokiem 2014.

Tribeca: obecnie jest najstarszym autem w gamie, dlatego też Subaru będzie chciało odświeżyć je w 2012 r. Koncern milczy natomiast na temat możliwości wprowadzenia nowej generacji SUV-a.

Via: Carscoop