Nissan zdradza plany: sedan i minivan oparte na modelu Micra

2011 nissan micra 3 gloNissan ogłosił nareszcie więcej informacji na temat swoich planów powrotu do klasy kompaktowej. Przypomnijmy, od czasów Almery japoński koncern nie miał silnej reprezentacji w tym segmencie (model Tiida nie odniósł specjalnego sukcesu na rynku europejskim).

Podstawą do budowy nowych modeli ma być platforma podwoziowa z nowej Micry, która jest na tyle wszechstronna, że może posłużyć różnym typom nadwozi. Nissan przewiduje, że dzięki temu produkcja aut o wspólnej bazie podwoziowej sięgnie nawet miliona aut rocznie w skali światowej.

Pierwszy na rynku ma się pojawić nieduży czterodrzwiowy sedan w 2011 r. Został on zaprojektowany przede wszystkim z myślą o rynku azjatyckim, jednakże niewykluczone jest, że zobaczymy go także na drogach Europy.

Kompaktowy minivan przewidziany jest na rok 2012 jako następca modelu Note. Ma go cechować przestronne wnętrze uzyskane m.in. dzięki przesunięciu osprzętu silnika w stronę przedniej osi oraz umiejscowieniu zbiornika paliwa w taki sposób, żeby bagażnik miał możliwie jak największą pojemność.

Via: 4wheelsnews