lotus elite 01 gloParę dni przed Salonem Samochodowym w Paryżu, Lotus ujawnia koncepcyjnego Elite. Podczas projektowania tego modelu, starano się nadać autu jak najbardziej sportowy wygląd, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji.

CEO Lotus’a w notce prasowej zapewnia nas również o tym, że oprócz sportowego charakteru, jakim obdarzone są chyba wszystkie modele tego producenta, znalazło się też miejsce dla słowa komfort.

Nie zapomniano też o obowiązującym trendzie na samochody hybrydowe. Do wyboru będzie wersja z silnikiem spalinowym lub z dodatkowym elektrycznym. Głównym motorem będzie V8 o mocy 620KM i momencie obrotowym wynoszącym aż 720Nm. Zastosowanie takich komponentów skutkować będzie przyspieszeniem od 0 do100 km/h w zaledwie 3,5s i prędkością maksymalną wynoszącą 315 km/h.

Rozpoczęcie produkcji nowego Elite planowane jest na początek 2014 roku, a pierwsze egzemplarze w salonach pojawią się wiosną tego samego roku. Przewidywana cena to ok. 115 000 funtów (nie wiadomo czy chodzi o cenę wersji hybrydowej czy jedynie z jednym silnikiem). Trzeba przyznać rację szefowi Lotusa – nowy Elite prezentuje się wspaniale.

Via: Carscoop

1 komentarz
  1. Pierwszy ładny lotus od bardzo dawna, jeśli tak będzie wyglądał może zrobić zamieszanie.

Komentowanie zostało wyłączone.