mercedescklasamg4432 gloFirma Mercedes kojarzona jest zazwyczaj z luksusowymi samochodami, w których lubują się zamożni, głównie starsi panowie lub ich żony. Większość mówi – “chcesz sportowy samochód? Kup sobie BMW, albo idź dalej i zainwestuj w Ferrari!

To błąd. Mercedes naprawdę potrafi robić prawdziwe, sportowe samochody, czego dowodem jest nie tylko kultowy “skrzydlak” [dzisiaj SLS AMG], ale też C-klasa… – C-klasa AMG.

Spodziewam się pytań, typu – dlaczego piszesz akurat o Mercedesie AMG? Mercedes ci za to zapłacił [chciałbym]? Odpowiedź brzmi NIE.

Aby mnie zrozumieć, musiałbyś przejechać się jednym z modeli AMG – poczuć tę jedyną magię, której nie znajdziesz pod maską innych producentów. Kilka miesięcy temu Mercedes do kategorii “auta moich marzeń” nie należał, a AMG uważałem za firmę robiącą samochody dla jeszcze grubszych panów, niż tych, którzy wybierają standardowego Merca. Dzisiaj już wiem i jestem przekonany, że się grubo myliłem.

6,3-litrowy silnik V8 o mocy 457 koni mechanicznych; maksymalny moment obrotowy równy 600 Nm; 4,5 sekundy do pierwszej setki i komfort na każdej trasie, a to tylko C-KLASA! Czy samochód może oferować więcej? Zachęcam Was do obejrzenia poniższego filmu wideo – Mercedes klasy C AMG w akcji!