ford edge sport gloW tej informacji powinniśmy skoncentrować się na tym, że najnowsza odmiana Forda Edge 2011 dopiero co trafiła do dealerów w Ameryce Północnej, a Ford Motor Company przygotował już plan sprzedaży tego modelu w Chinach.

Warto byłoby napisać, że tamtejszy rynek jest obecnie jednym z najbardziej chłonnych pod względem zapotrzebowania na SUV-y, dlatego też amerykański koncern planuje dostarczyć Chińczykom w przyszłym roku ok. 5 tysięcy egzemplarzy modelu Edge.

Zasmuciłby nas fakt, że w związku z obłożeniem 25-procentowym cłem wszystkich importowanych pojazdów cena tego auta będzie sporo wyższa od tej z rodzimego rynku.

Jednak skupimy się na czymś innym – wyglądzie nowego Edge’a. Jest to dla nas jeden z najładniejszych obecnie SUV-ów. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się pokazana na zdjęciach wersja Sport, gdzie dodano pakiet ospoilerowania, ogromne felgi z czarnym środkiem ramion oraz przyciemnione szyby. O ile przód ma swój indywidualny charakter, o tyle patrząc z tyłu na Edge’a może kojarzyć się on z Range Roverem Sport. Czego wcale nie uważamy za minus.

Szkoda tylko, że europejski oddział koncernu nie planuje rozpoczęcia sprzedaży tego modelu na Starym Kontynencie.

Via: Autoblog

2 komentarze
  1. A niech mają żółtki 🙂 Co do wyglądu to kolejny typowy amerykański samochód “terenowy”. Mnie nie zachwyca

Komentowanie zostało wyłączone.