Druga młodość – Chevrolet Captiva 2011 [PARYŻ]

2011 chevrolet captiva suv 01 gloFirma Chevrolet zdaje się być świetnie przygotowana do nadchodzącego Salonu w Paryżu. Poza kompletnie nowym minivanem Orlando, Cruzem w wersji hatchback i nową generacją Aveo, na ich stoisku zobaczymy także odświeżoną Captivę.

W tym zmodernizowanym SUV-ie główną uwagę poświęcono nowemu przodowi. Użyto LED-ów, zmieniono kształt maski oraz dorzucono ogromny grill, który ma być cechą charakterystyczną tej marki. Jakkolwiek stylistom należą się brawa za porzucenie ”koreańskiego” design, nam jednak nowy przód Captivy zaczyna przypominać odrobinę Outlandera.

Nie posiadamy jeszcze zdjęć wnętrza, ale koncern zapewnia w komunikacie, że kabina została wzbogacona o nowe wykończenia i materiały. Zmieniono podświetlenie wskaźników, poprawiono system audio, który zawiera łącza AUX, USB i łączność Bluetooth.

Tradycyjnie w ”amerykańskiej” konstrukcji priorytetem jest umieszczenie jak największej ilości uchwytów na kubki. Bądźcie spokojni, przyszli posiadacze Captivy na pewno nie umrą z odwodnienia. Dzięki nowemu elektronicznemu hamulcowi ręcznemu, który powędrował do kokpitu, między fotelami powstało miejsce na dwa 1-litrowe napoje. Starczy?

Pod maską zaszło również wiele zmian – auto otrzymało cztery nowe silniki, które są standardowo wyposażone w ręczne lub automatyczne sześciobiegowe skrzynie. Kierowcy będą mogli wybrać dwa silniki benzynowe – 2.4/171KM i 3.0 V6 z bezpośrednim wtryskiem i zmiennymi fazami rozrządu o mocy 258KM). Oprócz tego dostępne będą dwa warianty turbodiesela 2.2 (163 lub 184 KM). Chevrolet zapewnił także, że zajęto się dostrojeniem zawieszenia, aby sprostać gustom Europejczyków.

Sprzedaż nowego Chevroleta Captivy ruszy w Europie już na wiosnę 2011 roku.

Via: Carscoop