audi a1 worthersee 0 gloMamy dla Was półoficjalny news. Podobno pośród paryskich nowości, które zostaną zaprezentowane pod koniec września na Salonie Samochodowym, Audi pokaże wersje S1 bazującą na A1.

Póki co, nikt w Ingolstadt nie potwierdził jeszcze szczegółów technicznych dotyczących sportowej A-jedynki, ale spodziewamy się, że do napędu zostanie użyty ten sam 1,4-litrowy turbodoładowany silnik TSI, który znaleźć można pod maską Polo GTI. Nieoficjalnie mówi się, że inżynierowie z Audi wycisną kilka kucyków ekstra w stosunku do obecnych 180 KM.

Z zewnątrz sportowy maluch dostanie spoilery, które nadadzą mu zadziorności. S1 otrzyma także sportowe zmiany w podwoziu – zamontowane zostaną większe koła z szerszymi oponami, zawieszenie zostanie utwardzone a układ hamulcowy wzmocniony. Należy pamiętać, że samochód na zdjęciu jest jedną z koncepcji Wörthersee show, ale podejrzewamy, że doskonale oddaje efekt finalny seryjnego S1.

Nowy hot hatch Audi trafi do sprzedaży w Europie na początku przyszłego roku. Co do planów sprzedaży na innych rynkach koncern z Ingolstadt na razie milczy.

Via: Carscoop

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.