audi a1 worthersee 0 gloPo premierze Audi A1 wszyscy byli niemal w 100% pewni, że za jakiś niedługi czas zobaczymy ciekawszą wersję – S1. Parę dni temu jednak Audi powiedziało, że niestety jej nie ujrzymy (lub idąc tokiem myślenia takich wypowiedzi – trochę sobie na nią poczekamy).

W zamian rzucona została nam wiadomość o silniku 1.4 TFSI, z którego wykrzesano 185KM, co wydaje się ciekawą wartością patrząc na wielkość tego autka. Chodzą również pogłoski, że powstanie jeszcze mocniejsza wersja o mocy 270KM i napędzie Quattro. Będzie to silnik od Volkswagena Golfa R.

Silnik Audi (R)S1 (tak je nazywajmy na potrzeby tego newsa) będzie współpracować z siedmiobiegową, dwusprzęgłową biegów. Oczywiście nowy model zostanie obniżony i w jego wyglądzie dostrzeżemy zapewne zmiany w stosunku do „cywilnej” wersji. Od 0 do 100km/h rozpędzi się w ok. 6 sekund, a prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 250km/h.

Nie oczekujmy jednak tej wersji na salonie w Paryżu – przewiduje się, że premiera (jeśli w ogóle) będzie miała miejsce za rok we Frankfurcie.

Via: TopSpeed