ferrari sa aperta 0 gloFerrari idzie w ślady innych producentów i zapowiada premierę nowego auta w Paryżu – 599 SA Aperta. Na samochód będzie można niestety jedynie popatrzeć. Nawet po dłuższych rozmowach z wysłannikiem, nie uda nam się namówić go do zarezerwowania jednej sztuki dla nas.

Włoski producent zaplanował wypuszczenie jedynie 80 egzemplarzy – wszystkie zostały już sprzedane (najprawdopodobniej w Pebble Beach podczas spotkania klientów). Taka liczba to nie przypadek. Wiąże się to z 80 rocznicą powstania Pininfariny, biura projektowego odpowiedzialnego za projektowanie największych sukcesów marki z Maranello.

599 SA Aperta to tak właściwie 599 cabrio z zamontowanym z przodu V12 o mocy 670KM. Nie było tu miejsca na twardy dach, a jedynie na materiałowy (który to według mnie będzie tutaj świetnie pasować). Parę poprawek w karoserii sprawiło, ze Aperta jest wyjątkowo smukła. Pałąki bezpieczeństwa za tylnymi siedzeniami to nie tylko względy bezpieczeństwa, ale też zabieg podkreślający harmoniczność nadwozia.

Popracowano również nad zawieszeniem. Ferrari zapowiada, że komfort jazdy nowym modelem jest wysoki – został porównany do berlinetty, czyli małego sedana. Konieczne było delikatne przybranie na wadze – charakter tego auta wymagał wzmocnienia jego dolnych partii.

Via: Carscoop