2012 Toyota Prius Alpha – hybrydowy minivan przyłapany!

2012 toyota prius minivan 01 gloDzięki zdjęciom nadesłanym przez czytelnika portalu Carscoop mamy okazję zaprezentować Wam pierwsze zdjęcia szpiegowskie długo oczekiwanej Toyoty Prius w wersji minivan, która podobno ma nosić nazwę Prius Alpha.

Zauważony na ulicach Kalifornii rodzinny Prius wielkością przypomina Mazdę 5.Naszą uwagę zwrócił przód, który mimo kamuflażu wygląda podobnie do obecnego liftbacka. Zbliżony design linii okien i tylnych świateł świadczyć ma również o tym, że oglądamy nową odmianę Priusa, a nie zwykłego minivana.

Jeśli wcześniejsze doniesienia się potwierdzą auto otrzyma w środku trzy rzędy siedzeń, dzięki czemu będzie w stanie przewieźć do siedmiu pasażerów. Za napęd odpowiedzialny ma być hybrydowy zespół znany z obecnej generacji Priusa.
Przypomnijmy, japoński koncern planuje do roku 2012 wprowadzić na rynki całego świata sześć nowych hybryd – dwa Lexusy i cztery modele Toyoty. Oznacza to, że do hybrydowej rodziny: LS, GS, HS, i RX – dołączy prawdopodobnie kolejny crossover oraz pokazany niedawno CT200h.

Jeśli chodzi o Toyotę jedno jest pewne, szykuje się ona do walki z Hondą w kategorii piórkowej – następna generacja Yarisa ma konkurować z hybrydowym Jazz’em, a nowe coupe ma odebrać klientów modelowi CR-Z.

Via: Carscoop