Wyciekły zdjęcia nowego Mercedesa CLS 2011!

mbopt gloOficjalna prezentacja Mercedesa CLS 2011 odbędzie się już za niespełna półtora miesiąca podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu. Przez ten czas nie powinniśmy więc teoretycznie dysponować żadnymi zdjęciami, ani też informacji na temat nowego CLS-a – teoretycznie, bo jak to zwykle bywa, do Internetu tradycyjnie wcześniej przedostają się fotografie długo oczekiwanych aut. Panie i Panowie – oto Mercedes CLS przeznaczony na rok modelowy 2011.

Mercedes CLS 2011 wzorowany jest na koncepcyjnym Shooting Break zaprezentowanym w Pekinie. Porównując nowy model do obecnej generacji CLS-a, porównujemy jabłko do pomidora – podobna jest właściwie tylko linia nadwozia. Nowością są m.in. reflektory do jazdy dziennej LED.

Wewnątrz pojazdu znajduje się skórzana tapicerka, drewniane wykończenia, jasne metalowe akcenty oraz nowa kierownica. Ponoć tylne siedzenia zostały wzmocnione, dzięki czemu pasażerowie będą się czuli bardziej komfortowo.

Pod maską znajdziemy nowy silnik V6 o pojemności 3,5-litra i mocy 306 KM. Nie zabraknie również zapowiadanego 4,7-litrowego V8 twin turbo o mocy 435 KM oraz 5,5-litrowego motoru V8 o mocy 544 KM zamontowanego w modelu CLS 63 AMG.

Sprzedaż nowego Mercedesa CLS 2011 ma się rozpocząć już na początku przyszłego roku.

Via: Autoblog